Medytacja zen Wrocław

Zen jest sposobem doświadczania rzeczywistości, takiej jaka jest i polega na byciu obecnym tu i teraz.

Natomiast zazen jest ćwiczeniem uważności (obecności). Jest zaprzestaniem ucieczki od chwili obecnej. Podczas siedzenia konfrontujemy się bezpośrednio z rzeczywistością, ale bez pośrednictwa myśli, wyobrażeń czy fantazji.

Zazen, nazywany też siedzeniem w ciszy, jest w tradycji zen tożsamy z naszą prawdziwą naturą, byciem tu i teraz, pełną obecnością oraz urzeczywistnieniem.

Praktyka zen prowadzona we Wrocławiu ramach Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu nadzorowana jest przez  Alexandra Poraj-Żakieja, mistrza zen linii Pusta Chmura, oficjalnego następcę Willigisa Jagera.

Medytacja jest pozawyznaniowa, nie jest związana z żadną doktryną religijną ani filozoficzną.

Zapraszamy na wspólną praktykę we Wrocławiu:

ZAZEN PROWADZONE JEST PRZEZ:
Dawida Sadulskiego (Centrum Na Przedmieściu), Agnieszkę Bonar-Sadulską (Centrum Na Przedmieściu) oraz Natalię Maciążek (Ashtanga Yoga) – zaangażowanych w praktykę zen od kilku lat, pod regularną opieką Alexandra Poraj-Żakieja. Więcej informacji – tutaj

KAŻDA ŚRODA: 19.00-21.00 (DZIAŁAMY PONOWNIE)

Centrum Na Przedmieściu
ul.Prądzyńskiego 39A, Wrocław

KAŻDY WR, CZW: 6.30-7.30 (tymczasowo zawieszone)

Ashtanga Yoga (zawieszone)
pl. Świętego Macieja 11/7, Wrocław

Udział w pierwszym zazen jest bezpłatny – osoby początkujące prosimy o przybycie 15 minut wcześniej.
Opłata za kolejne sesje zazen15zł jednorazowo (lub 40zł miesięcznie)  jako darowizna na rzecz fundacji (przelewem na konto).
Nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń. W razie pytań prosimy o kontakt tel 694-463-015.
Zazen składa się z dwóch rund medytacji po 25 minut, przedzielonych 5 minutowym wolnym chodzeniem. Po medytacji zapraszamy na wspólną herbatę.

2-GODZINNY ZAZEN:
najbliższy termin:  Informacje wkrótce
Udział w zazen – dowolna wpłata jako darowizna na rzecz fundacji (opłata na miejscu).
Zgłoszenia pod nr tel 694-463-015 lub mailowo agnieszka.bonar@jagerfundacja.pl.

ZAZEN I DOKUSAN z MISTRZEM ZEN
(odbywa się w przypadku pobytu mistrza we Wrocławiu)
prowadzenie mistrz zen linii Pusta Chmura: Alexander Poraj – Żakiej

najbliższy termin – BRAK
miejsce:
Centrum Na Przedmieściu
ul.Prądzyńskiego 39A
Wrocław

„Jak medytować” 10 porad mistrza zen Linii Pusta Chmura – Alexandra Poraj – Żakieja.