Medytacja zen Wrocław

Zen jest sposobem doświadczania rzeczywistości, takiej jaka jest i polega na byciu obecnym tu i teraz.

Natomiast zazen jest ćwiczeniem uważności (obecności). Jest zaprzestaniem ucieczki od chwili obecnej. Podczas siedzenia konfrontujemy się bezpośrednio z rzeczywistością, ale bez pośrednictwa myśli, wyobrażeń czy fantazji.

Zazen, nazywany też siedzeniem w ciszy, jest w tradycji zen tożsamy z naszą prawdziwą naturą, byciem tu i teraz, pełną obecnością oraz urzeczywistnieniem.

Praktyka zen prowadzona we Wrocławiu ramach Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu nadzorowana jest przez Alexandra Poraj-Żakieja, mistrza zen linii Pusta Chmura, oficjalnego następcę Willigisa Jagera.

Medytacja jest pozawyznaniowa, nie jest związana z żadną doktryną religijną ani filozoficzną.

Zapraszamy na wspólną praktykę we Wrocławiu:

COTYGODNIOWĄ:
środa godzina 19.00-21.00
terminy wakacyjne: 3.07, 10.07, 17.07, 7.08, 14.08, 21.08.2019

UWAGA! OD LIPCA ZMIANA LOKALIZACJI:
Joga Poruszenie ul.Norwida 22/4 Wrocław

Udział w pierwszym zazen jest bezpłatny – osoby początkujące prosimy o przybycie 15 minut wcześniej.
Opłata za kolejne sesje zazen – 15zł jednorazowo (lub 40zł miesięcznie)  jako darowizna na rzecz fundacji (opłata na miejscu).
Nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń. W razie pytań prosimy o kontakt tel 694-463-015.
Zazen składa się z dwóch rund medytacji po 25 minut, przedzielonych 5 minutowym wolnym chodzeniem. Po medytacji zapraszamy na wspólną herbatę.

RAZ W MIESIĄCU:
sobota/niedziela 18.00-21.00

najbliższy termin:  termin październikowy podamy wkrótce
Udział w zazen – dowolna wpłata jako darowizna na rzecz fundacji (opłata na miejscu).
Zgłoszenia pod nr tel 694-463-015 lub mailowo agnieszka.bonar@jagerfundacja.pl.
Zazen składa się z trzech rund zazen (1,5 godziny), następnie 30 minutowej przerwy na herbatę (obowiązuje cisza) i kolejnych dwóch rund zazen (1 godzina).

ZAZEN I DOKUSAN z MISTRZEM ZEN
(odbywa się w przypadku pobytu mistrza we Wrocławiu)
prowadzenie mistrz zen linii Pusta Chmura: Alexander Poraj – Żakiej

najbliższy termin – podamy już wkrótce
miejsce: Joga Poruszenie ul.Norwida 22/4 Wrocław

„Jak medytować” 10 porad mistrza zen Linii Pusta Chmura – Alexandra Poraj – Żakieja.