Willigis Jäger w Polsce

Willigis Jäger  we Wrocławiu

6 maja 2012r., godz. 19.00  ,Sala Cesarska  w Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 we Wrocławiu,

uroczyste  otwarcie  Polsko – Niemieckiej Fundacji Willigisa Jägera MĄDROŚĆ WSCHODU I ZACHODU.

W programie:

„Psychoterapia a duchowość”– wykład Marii Monety-Malewskiej – mistrza zen japońskiej linii Rinzai Zen , psychiatry, psychoterapeuty, konsultanta biznesowego HR.

„Religia a duchowość- podobieństwa i różnice”–  wykład Alexandra Poraj- Żakieja – dr teologii chrześcijańskiej, mistrza zen, ucznia i następcy Willigisa Jägera , dyrektora Centrum Duchowego Benediktushof w Holzkirchen w Niemczech.

„Chrześcijańska tradycja medytacji”  – wykład o. Wojciecha Czwichockiego  OP – dominikanina, duszpasterza duszpasterstwa postakademickiego 3/4 oraz grupy medytacji chrześcijańskiej we Wrocławiu.

„Duchowość  XXI wieku „ – wykład  Willigisa Jägera – mistrza zen, Benedyktyna, współczesnego mistyka i nauczyciela, łączącego głębokie doświadczenia duchowości Wschodu i Zachodu . Założyciela linii  zen Pusta Chmura. Założyciela największego w Europie  Centrum Duchowego Benediktushof.

Na otwarciu we Wrocławiu Koncert d-mol na obój i skrzypce Jana Sebastiana Bacha zagra dla Państwa KWARTET w składzie:
Ewa Głowacka- śpiew/partia oboju
Beata Wołczyk- skrzypce
Darek Wołczyk-  altówka
Ula Marciniec- wiolonczela

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Willigis Jäger  w Bielsku – Białej

7 maja 2012 r., godz. 12.00  Bielskie Centrum Uważności, ul. Czerwona  183,

uroczyste  otwarcie  Polsko – Niemieckiej Fundacji Willigisa Jägera  MĄDROŚĆ WSCHODU I ZACHODU.

W programie:

„Religia a duchowość- podobieństwa i różnice” – wykład Alexandra Poraj- Żakieja – dr teologii chrześcijańskiej, mistrza zen, ucznia i następcy Willigisa Jägera , dyrektora Centrum Duchowego Benediktushof w Holzkirchen w Niemczech.

„Duchowość XXI wieku” – wykład  Willigisa Jägera – mistrza zen, Benedyktyna, współczesnego mistyka i nauczyciela, łączącego głębokie doświadczenia duchowości Wschodu i Zachodu . Założyciela linii  zen Pusta Chmura. Założyciela największego w Europie  Centrum Duchowego Benediktushof.

„Psychoterapia, która prowadzi ku miłości” – wykład Andrzeja Nehrebeckiego – certyfikowanego psychoterapeuty, z wykształcenia filozofa, dyrektora i założyciela Polskiego Instytutu Psychoterapii Integratywnej. W swojej pracy stosuje podejście integratywne ze szczególnym uwzględnieniem metody ustawień systemowych Berta Hellingera. Jest twórcą autorskich metod psychoterapii rozwijanych w Instytucie.

Wejście na zaproszenie.

W celu otrzymania zaproszenia  prosimy o kontakt tel. 602 514 650

Willigis Jäger  w Katowicach

7 maja 2012r., godz. 18 00, Kino Rialto, ul. Jana 24 , Katowice,

W programie :
„Religia a duchowość- podobieństwa i różnice”–  wykład Alexandra Poraj- Żakieja – dr teologii chrześcijańskiej, mistrza Zen, ucznia i następcy Willigisa Jägera, dyrektora Centrum Duchowego Benediktushof w Holzkirchen w Niemczech.

„Duchowość  XXI wieku – wykład  Willigisa Jägera – mistrza zen, Benedyktyna, współczesnego mistyka i nauczyciela, łączącego głębokie doświadczenia duchowości Wschodu i Zachodu . Założyciela linii  zen Pusta Chmura. Założyciela największego w Europie  Centrum Duchowego Benediktushof.

8 maja 2012r., godz. 7:00, Śląskie Centrum Psychosomatyki; ul. Mariacka 18A, Katowice,

MEDYTACJA prowadzona przez Willigisa Jägera

Serdecznie zapraszamy.